ıllılı.ıl.lı.. Yaz Yağmuru Forum ..ıl.lı.ıllılı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ıllılı.ıl.lı.. Yaz Yağmuru Forum ..ıl.lı.ıllılı

.•° | www.Yazyagmuru.biz | www.Yazyagmuru.net © °•.

PortaLAnasayfaSon Gönderilen MesajlarLatest imagesAramaGaleriKayıt OlGiriş yap
Similar topics

ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor

3 posters
    YazarMesaj
    GöKYüZü
    Forum Tiryakisi
    Forum Tiryakisi
    GöKYüZü

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/09/07
    Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
    Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2627
    Ruh Hali Ruh Hali : ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Deli10
    Takım Takım : ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Galata10

ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Empty
    MesajKonu: ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor   ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Icon_minitime01.03.08 22:00

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri, 3 Mart-7 Nisan 2008 tarihleri arasında yapılacak.

2008-ÖSYS'ye, 2007-2008 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açıköğretim lisesi) son sınıfında okumakta olan öğrenciler, ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar, ortaöğretim kurumlarının dışarıdan bitirme sınavlarına girenler, ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar ile ortaöğrenimlerini yabancı ülkelerde yapanlardan durumları belirtilen unsurlara uyanlar başvurabilecek.

Ayrıca durumları bunlardan birine uyan yabancı uyruklu ve uyruksuz adaylar da sınava başvurabilecekler. Ancak, bu adaylar ÖSS sonuçları ile 2008-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alacak yükseköğretim programlarına yerleştirilemeyecek.

Açıklamada ayrıca, 2008-2009 Öğretim yılında yükseköğretimin tüm lisans ve önlisans (meslek yüksekokulları ile açıköğretim önlisans programlarına sınavsız geçiş dahil) programlarına girmek veya yurt dışında öğrenim görmek isteyen adayların da 2008-ÖSYS'ye başvurmak zorunda oldukları belirtildi.
    Yabancı Dil Sınavı (YDS) için de başvurular aynı tarihler arasında alınacak.

KILAVUZ NASIL TEMİN EDİLECEK?

Ortaöğretim kurumlarının son sınıfında okumakta olan öğrenciler okullarının bağlı olduğu Başvuru Merkezinden, mezun durumdaki adaylar ise diledikleri Başvuru Merkezlerinden içerisinde 2008-ÖSYS Aday Bilgi Formu da bulunan 2008-ÖSYS Kılavuzunu 2 YTL karşılığında edinebilecekler.

Ortaöğretim okul müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları ÖSYS'de başvuru merkezi olarak görev yapacaklar.

Henüz mezun olmamış, son sınıf düzeyindeki adaylar ise başvurularını, okullarının bağlı olduğu başvuru merkezine yapacaklar.

Mezun durumdaki adaylardan 2007-ÖSYS'ye başvurmamış olanlar ile 2007-ÖSYS'ye başvurmuş olanlardan öğrenim bilgilerinde değişiklik olanlar başvurularını istedikleri başvuru merkezine yapabilecekler.

Mezun durumdaki adaylardan 2007-ÖSYS'ye başvurmuş olan ve öğrenim bilgilerinde değişiklik olmayan adaylar başvurularını, isterlerse bireysel olarak İnternet aracılığıyla, isterlerse diledikleri bir başvuru merkezine başvurarak yapabilecek.

ÖSS 15 Haziran 2008, YDS ise 22 Haziran 2008 tarihlerinde yapılacak.

En son YaZYaGmUrU tarafından 03.03.08 19:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    http://yazyagmuru.biz
    1@UR
    ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Genera10

1@UR

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/09/07
    Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
    Zodyak Zodyak : Oğlak Horoz
    Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 6793
    Yaş Yaş : 42
    Nerden Nerden : YıKıK KeNtLi
    Hobileri Hobileri : YOQ
    Lakap Lakap : 10uR
    Ruh Hali Ruh Hali : ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Sicak10
    Takım Takım : ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Fenerb10

MesajKonu: Geri: ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor   ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Icon_minitime01.03.08 23:00

hadi hayırlısı bakalım Very Happy
    erhan_kurukan
    Aktif Üye
    Aktif Üye
    erhan_kurukan

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/02/08
    Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
    Zodyak Zodyak : Kova Kedi
    Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 333
    Yaş Yaş : 36
    Nerden Nerden : Bolu
    Hobileri Hobileri : Müzik
    Lakap Lakap : ErHaN
    Kişisel ileti Kişisel ileti : BüTün KaPıLaR
    KaPaLı OLsaDa SaNa
    BiR YoLuNu BuLuP GeLiRiM
    UsuLCa KıVrILıRıM YaNıNa...
    Ruh Hali Ruh Hali : ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Mutlu10
    Takım Takım : ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Fenerb10

MesajKonu: Geri: ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor   ÖSS'ye başvurular 3 Mart Pazartesi günü başlıyor Icon_minitime03.03.08 8:53

haYırLı UğuRLu OlSuN BaKaLıM

BeN De GiRCeM ÖSS ye Wink

1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » 27 Temmuz 2009 / Pazartesi