ıllılı.ıl.lı.. Yaz Yağmuru Forum ..ıl.lı.ıllılı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ıllılı.ıl.lı.. Yaz Yağmuru Forum ..ıl.lı.ıllılı

.•° | www.Yazyagmuru.biz | www.Yazyagmuru.net © °•.

PortaLAnasayfaSon Gönderilen MesajlarLatest imagesAramaGaleriKayıt OlGiriş yap
Similar topics

"Sivrisinekler niye hep beni ısırıyor." diyenler baksın.

YazarMesaj
    RebeL
    Foruma Isınan Üye
    Foruma Isınan Üye
    RebeL

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 01/05/08
    Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
    Zodyak Zodyak : Boğa Köpek
    Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 977
    Yaş Yaş : 30
    Nerden Nerden : İstanbuL
    Hobileri Hobileri : Net, edebiyat, müzik, Resim, Gezmekk x)
    Lakap Lakap : meLoŞş (=
    Kişisel ileti Kişisel ileti : kendimize hüzünLer icat ettik...
    Ruh Hali Ruh Hali : "Sivrisinekler niye hep beni ısırıyor." diyenler baksın. Calisi10

"Sivrisinekler niye hep beni ısırıyor." diyenler baksın. Empty
    MesajKonu: "Sivrisinekler niye hep beni ısırıyor." diyenler baksın.   "Sivrisinekler niye hep beni ısırıyor." diyenler baksın. Icon_minitime28.07.08 13:48

Sivrisineklerin neden bazı insanları ısırıp diğerlerine dokunmadığı ortaya çıktı! Beden kokusunda 'karbondioksit ve oktenol' bulunanlar, sivrisineklerin öncelikli hedefi oluyor

Bilim adamları, sivrisineklerin beslenmek için neden bazı insanları tercih edip bazılarına dokunmadığını sonunda buldu! ABD'nin Nashville kentindeki Vanderbilt Üniversitesi'nde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, üç organdan oluşan sivrisineklerin burnunda bulunan bazı hücreler insan bedeninin kokusunu oluşturan farklı kimyasalları tanımlayabiliyor. Bazı insanların ter kokusu sivrisinekleri daha fazla cezbediyor. Kokusunda "karbondioksit, oktenol ve diğer bazı maddeler bulunan insanlar" sivrisineklerin öncelikli hedefi oluyor.

Sıtma tarih olabilir!

Bilim adamları, bu bulgu sayesinde 5-10 yıl içinde sivrisineklerin burunlarını bloke edip, beslenecek insan bulmalarını imkânsız hale getirecek yeni nesil bir sinek ilacı geliştirilebileceğini umut ediyor.
    Yapılacak yeni çalışmalar sayesinde sivrisineklerin yaydığı en öldürücü hastalık olan sıtmanın da tarih olacağı düşünülüyor. Çoğunluğu Afrika'da "Sahraaltı" bölgesinde olmak üzere yılda 650 milyon kişi sıtmaya yakalanıyor, çoğu çocuk 1-3 milyon kişi bu hastalıktan ölüyor. Vanderbilt Üniversitesi'ndeki araştırma da sıtmanın en büyük sorumlusu olan sivrisinek türü "Anopheles gambiae" üzerinde yapıldı.

"Sivrisinekler niye hep beni ısırıyor." diyenler baksın.
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » SevgiLiniz Diyor ki "Beni Seviyorsan